Wystarczy codzienne przebywanie przez 20 minut w słonej wodzie, aby operacja okazała się niepotrzebną.

Guzki krwawnicze zwane hemoroidami mogą być prawdziwą udręką dla ludzi, którzy się z nimi zmagają. Nawet tak zwyczajne czynności jak pójście do toalety, stanie czy siedzenie mogą stać się prawdziwą torturą. 

Szybkie wyleczenie hemoroidów w domowym zaciszu

W momencie pojawienia się pierwszych objawów hemoroidów możliwe jest wyleczenie ich w domu bez potrzeby udania się do szpitala. Wystarczy zastosować wymienione poniżej metody, a z pewnością pozbędziemy się nieprzyjemnej dolegliwości.

Ciepłe kąpiele siedzące

Osoby, które cierpią na hemoroidy powinny zdecydować się na nasiadówki w ciepłej wodzie, która może koić i łagodzić skurcze. Taką kąpiel należy przeprowadzić w misce i powtarzać ją nawet 2-3 razy dziennie przez 20 minut. Najlepiej wykonywać ją tuż po wypróżnieniu. Po zakończeniu takiej kąpieli powinno się delikatnie osuszyć ręcznikiem stan zapalny.

Gliceryna

Świetnym pomysłem jest dodanie kilku kropel gliceryny do ciepłej wody. W połączeniu z solą epsom, gliceryna łagodzi ból, stany zapalne i uporczywe swędzenie. Aby to osiągnąć, należy wymieszać sól i glicerynę w równej ilości, a następnie nałożyć opatrunek z gazy na wyznaczone miejsce. Powinno się zostawić tak przygotowany kompres na około 15-20 minut. Proces taki można powtarzać co 4-6 godzin.

Okłady z lodu

Do domowych sposobów radzenia sobie z hemoroidami należy zaliczyć również okłady z lodu, który jest często stosowany w ich leczeniu. Takie okłady pomogą zmniejszyć obrzęk, a co za tym idzie działają przeciwbólowo i ułatwiają wypróżnianie.

Bawełniana bielizna

Zmagając się z hemoroidami warto przemyśleć zmianę bielizny na tę wykonaną z bawełny, ponieważ w odróżnieniu od tworzyw sztucznych, bawełna może zapobiec tworzeniu się wilgoci i podrażnień. Jest ona łagodna dla skóry i umożliwia wchłanianie potu.

Należy także nosić luźne ubrania, które nie krępują ruchów. Dobrym sposobem na łagodzenie skutków hemoroidów jest również spanie na brzuchu z podłożoną pod biodra poduszką. Obowiązkowy jest także kilkudniowy odpoczynek w łóżku.

Zmiana nawyków w toalecie

Nie warto wstrzymywać się przed pójściem do toalety, gdy istnieje taka potrzeba. Ponadto pomocne może okazać się podnoszenie nóg wyżej podczas wypróżniania. Można do tego wykorzystać np. odwrócone do góry nogami wiadro, na którym można umieścić stopy. Jednak warto pamiętać, że nie wolno spędzać dużo czasu w toalecie, ponieważ może to spowodować zwiększenie przepływu krwi i obrzęk żył

Dieta przy hemoroidach

Dla osób zmagających się z hemoroidami prawdziwą pomocą może okazać się błonnik. Jego źródłem są m.in. suszone śliwki, jabłka, marchew, groszek, brokuły, szpinak, brukselka, rośliny strączkowe, a także płatki owsiane. Dobrym rozwiązaniem jest także włączenie do codziennego jadłospisu jogurtów z bifidobakteriami. Należy także pamiętać o wypijaniu co najmniej 2 litrów wody dziennie.

Nieocenione właściwości ziół

Przy hemoroidach warto sięgać po aloes czy krwawnik, które można kupić w aptece. Wartościowe będzie także użycie maści z oczaru wirginijskiego, a także przygotowanie ciepłych i wilgotnych okładów z owej rośliny gotowanej na parze 2 razy dziennie. Poleca się również ugotowanie łyżki krwawnika w 250 ml wody i dodanie takiej mikstury do wody na leczniczą kąpiel.

Hemoroidy mogą dotknąć każdego, dlatego warto znać domowe sposoby, dzięki którym możliwe będzie uniknięcie pobytu w szpitalu i operacji. Objawy hemoroidów znikają zazwyczaj po kilku dniach, jednak w przypadku ich nawrotu należy skonsultować się z lekarzem.

error: Treść zabezpieczona !!