Aby mieć tę roślinę w domu, nie trzeba jej kupować. Wystarczy ją rozmnożyć. Jak to zrobić i dlaczego każdy powinien mieć ją w swoim domu. Przeczytaj.

Każda osoba powinna posiadać tę roślinę w domu – wirusy i alergie – można ją rozmnażać bez potrzeby kupowania – zobacz jak!

Eukaliptus to ludowa nazwa określająca niepozorną roślinę zieloną, która ostatnimi czasy cieszy się dużą popularnością. Nic dziwnego – posiadanie jej w domu potrafi być bardzo korzystne. Oczyszcza powietrze, pomyślnie działa na drogi oddechowe, działa jak repelent na komary i muchy. Posiada przenikliwy zapach, który jest doskonałym balsamem odprężającym dla zestresowanego i zmęczonego umysłu.

Znajomy z osiedla podarował mi go lata temu. Ukorzeniłam pare sadzonek w wodzie, teraz posiadam jeden w każdym z pokoi i rozdaje znajomym i rodzinie. Nie ma potrzeby kupować nowej sztuki, wystarczy zapytać, czy ktoś z okolicy go nie posiada. Kilka sadzonek wystarczy, by wyhodować nowe rośliny.

Mięta meksykańska

Roślina jest różnie nazywana: Mięta meksykańska, Kubańskie oregano, czy tak jak pisaliśmy wyżej – Eukaliptus. Można użyć świeżej rośliny pocierając w dłonie jej liście i wdychając atomat, co pomaga oczyścić nos, działając jak profesjonalny spray do nosa.

Ogólnie mówiąc, ma korzystne działanie na relaksacje dróg oddechowych, dzięki uwalnianiu do powietrza olejków eterycznych. Pozwalają one lepiej oddychać w pomieszczeniu – efekt ten nie ulega osłabieniu nawet gdy swobodnie stoi w pomieszczeniu.

Naturalny repelent na owady i komary

Nasze drogi oddechowe go kochają, natmowiast owady, komary i ćmy uciekają przed nim gdzie pieprz rośnie. Tak samo jak mięta, roślina ta odstrasza owady. Przydatne w czasie trwania całego roku.

Herbata? Do zrobienia!

Zerwij z rośliny pare liści, zalej wodą i trochę poczekaj. By przyrządzić jedną filiżankę wystarczy jeden listek. Powstały ekstrakt przenosi ulgę w przeziębieniu, pomaga w bólu gardła i głowy. Potrafi także łagodzić ból gardła. Spożycie go pomoże przy astmie, problemach trawiennych lub nadciśnieniu. Na tym jednak nie koniec!

Niewielkie urazy skóry, drobne oparzenia albo infekcje skórne należy potraktować nacieraniem i wspomóc infuzją. Terapia ma korzystny wpływ także na leczenie blizm i reumatyzmu, wspomaga szybsze znikanie sińców.

Uzdrawiająca magia do wykorzystania w syropie Jak przygotować syrop leczniczy z Eukaliptusa. Potrzebujemy:

  • Szklany pojemnik (zamykany)
  • Cukier (ok. 760 gram na 1kg)
  • Minimum 50 większych listków Eukaliptusa – większa ilość da lepsze efekty
  • Cytryna, pomarańcza, limonka, sok cytrynowy do smaku

Sposób wykonania:

Opłucz ostrożnie liście w zimnej wodzie i przekrój na pół. Chcemy wyciągnąć jak najwięcej soku. Cytryne, pomarańcze lub limonke (według preferencji) dokładnie umyj i pokrój ze skórą.

Następnie w bardzo prosty sposób układaj na przemian liście, sok z cytryny, cukier i owoce cytrusowe w sterylnym pojemniku, aż do jego wypełnienia. Wystarczy go zamknąć i wystawić za okno. Można zauważyć, jak cukier ulegnie rozpuszczeniu w trakcie kilku tygodni, w razie potrzeby można zastosować uciskanie, lekkie mieszanie.

Sprawdzaj regularnie zawartość pojemnika, obserwując czy na powierzchni nie powstaje pleśń. Kiedy zawartość stanie się kompletnie płynna, użyj płótna do odcedzenia i dokładnie wyciśnij i przechowuj w lodówce. Ekstrakt nie podrażnia przewodu pokarmowego, wspiera rozluźnienie ubytków, bardzo silnie działa na zapalenie oskrzeli, gardła i wszelkich sezonowych dolegliwości. Należy przyjmować łyżeczkę 3 razy na dzień, samą lub np. z płatkami owsianymi, czy jogurtem.

Syrop jest uwielbiany przez dzieci!

error: Treść zabezpieczona !!