Zaskoczę Cie tym przepisem. Znika ze stołu w kilka chwil. Mozaika z galaretki – Pyszny deser z 4 składników.

W cukierniach możemy znaleźć tak wiele przeróżnych ciast, jednak wiadomo, że nic nie zastąpi nam smaku deseru wykonanego w domu.

Jeśli jesteś miłośnikiem ciast z galaretki, obiecujemy, że dzisiejszy przepis przypadnie wam do gustu. Jest to niesamowicie smaczne, delikatne oraz łatwe ciasto, które nie wymaga pieczenia.

SKŁADNIKI:

  • żelatyna 20 gram.
  • cytrynowa galaretka 90 gram.
  • wiśniowa galaretka 90 gram.
  • kiwi galaretka 90 gram.
  • woda 950 ml.
  • mleko słodkie skondensowane 500 gram.

PRZYGOTOWANIE:

Na samym początku zajmij się kolorowymi galaretkami. Każdą wsyp do osobnego pojemnika i zagotuj wodę. Zalej po kolei każdą z nich 300 ml wody wrzącej. Mieszaj, aż się rozpuszczą.

Galaretki ostudź, a następnie na dwie godziny wstaw do lodówki- w tym czasie powinny dobrze zastygnąć, by można było potem je pokroić.

Teraz zajmij się jasną częścią deseru. 20 gram żelatyny, zalej 50 ml wody i pozostaw tak na około 10 minut (żeby żelatyna spęczniała).

Po upływie 10 minut żelatynę rozpuść w wodnej kąpieli lub możesz zrobić to za pomocą kuchenki mikrofalowej. Wymieszaj następnie ze skondensowanym mlekiem.

Galaretki pokrój w małe kostki, przerzuć do formy oraz zalej żelatyna ze skondensowanym mlekiem. Deser wstaw do lodówki na 8 godzin.

Rezultatem jest pyszny, a zarazem słodki deser, który dzięki owocowym galaretkom posiada delikatną kwaskowatość. Możesz go również przygotować na bazie biszkoptowych ciastek. Jeżeli chciałbyś spróbować tej wersji, wystarczy, że ciasteczka zmielisz blenderem i wymieszasz z masłem.

Następnie ułożysz je jako podstawę ciasta w formie i wstawisz do lodówki na 2 godziny. Reszta przepisu pozostaje bez zmian.

error: Treść zabezpieczona !!