Jest to szybki, łatwy i bardzo tani sposób na uzyskanie plonów z ogórków. Wskazówki

Szukasz sposobu na uzyskanie bujnych plonów? Naturalny nawóz cukrowy to świetne rozwiązanie!

Idealnie byłoby mieć odpowiednią glebę dla roślin, ale nie zawsze jest to możliwe. W takiej sytuacji konieczne będzie zastosowanie nawozów. Dobra wiadomość jest jednak taka, że nie trzeba wydawać dużo na gotowe nawozy. Można zrobić własny, na przykład nawóz cukrowy.

Nie potrzeba do tego żadnych specjalnych umiejętności ani dużych nakładów finansowych. Wszystko, czego potrzebujesz, to trochę cukru stołowego i woda. Czy warto się starać? Warto. Uzyskasz bardziej krzaczaste plony, więcej kwiatów, szybszy wzrost i dłuższy okres przydatności sadzonek do spożycia. Ogórki staną się twardsze i bardziej chrupiące. Zdecydowanie warto!

Prosty przepis na nawóz, który działa

Przygotuj nawóz cukrowy, łącząc 2 łyżki stołowe cukru z 1 litrem wody. Następnie wylej mieszaninę na glebę wokół rośliny. Na każdą roślinę należy użyć 200 ml roztworu. Upewnij się, że wystarczy dla wszystkich roślin.

Jakie są wady?

Tak, cukrowe nawozy przyciągają owady, co może spowodować gwałtowny wzrost liczby mrówek w ogrodzie. Nie stanowi to problemu, ponieważ mrówki można wyeliminować z ogrodu na wiele różnych sposobów. Wiele z tych metod można również zastosować w sposób naturalny.

error: Treść zabezpieczona !!