Aloes jest często niedoceniany. Poznaj jego drogocenne właściwości.

Aloes to niesamowita roślina zdobiąca nasze parapety.

Możemy cieszyć się jej obecnością nawet przez 100 lat! Często jest przekazywana rodzinom z pokolenia na pokolenie. Ma także wiele właściwości leczniczych i nie tylko. Sprawi, że w naszym domu zagości, miłość, szczęście, a także pieniądze!

Zdrowie

Aloes uważany jako symbol zdrowia i oczyszczenia. Szczególnie osoby chore powinny mieć je w swoich domach. Uważa się, że rośliny te mogą przyspieszyć przebieg choroby i dostarczać chorym dobrą energię. Miąższ z aloesu stosowany jest także jako środek łagodzące stany zapalne i rany. Uśmierza ból i łagodzi podrażnienia.

Zasuszone liście aloesu stosowano kiedyś jako naszyjnik i pewnego rodzaju amulet. Sądzono również, że jeśli odpowiednio dbamy o roślinę, regularnie ją podlewamy i nawozimy, a mimo to liście aloesu zaczynają wysychać, może przydarzyć się coś złego nam lub naszym bliskim.

Miłość

Niewielu z nas wie, ale aloes był uważany jako symbol bogini Wenus. Twierdzono, że roślina ta ma wielką moc i działa na nasze uczucia. Istniał nawet pewien rytuał, który gwarantował, że dana osoba się w nas zakocha. Dziewczyna zrywała 13 liści dojrzałego aloesu, a następnie prosię prosiła roślinę o łaskę i spełnienie jej życzeń.

Zerwane liście umieszczała następnie w ciemnym naczyniu na okres 12 dni. Po upływie tego czasu, liście te musiała spalić. Pozostały popiół zabierała w pobliże domu ukochanego mężczyzny i rozsypywała.
W niektórych krajach istnieje tradycja wręczania nowożeńcom aloesu zamiast kwiatów. Twierdzi się, że jeśli aloes pięknie rośnie i prawidłowo się rozwija, małżeństwu nic nie zagraża i będą żyć długo i szczęśliwie.

Kwitnący aloes

Aloes bardzo rzadko kwitnie w domowych warunkach. Jeśli jednak roślina wyda kwiaty, uważa się, że dom posiada w sobie dobrą energię. Wówczas wiedzie nam się w kwestiach szczęścia, rodziny, pieniędzy czy rozwoju zawodowego i duchowego. Liczba płatków na jednym z kwiatków oznacza, ile lat pomyślności nas czeka.

Wbrew pozorom miejsce postawienia aloesu może mieć także znaczenie. Roślina wystawiona na wschodnim parapecie będzie gwarantować dobre relacje rodzinne, miłość i zgodę, a także stabilność finansową. Jeśli aloes postawimy na parapecie południowym, możemy spodziewać się poprawy w życiu osobistym, a także wzmocnienie strefy uczuciowej.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na tę roślinę w swoim domu, pozbądź się wszelkich wątpliwości! Aloes nie tylko oczyszcza nasze powietrze z toksyn i zanieczyszczeń, ale także sprawia, że naszym domu zagości miłość i szczęście.

error: Treść zabezpieczona !!