Kobiety po 40. roku życia: Dlaczego 3 śliwki dziennie to dobry pomysł – Wskazówki.

Trzy suszone śliwki dziennie to dobry pomysł. Mogą one uratować życie kobietom po 40.

Śliwki są łatwiejsze do znalezienia jesienią i latem. W zimie trudniej je znaleźć. Ale, mamy również możliwość zakupu ich w postaci suszonych owoców. W sklepach w miesiącach zimowych można znaleźć suszone śliwki. Mają one wiele korzyści zdrowotnych, z których mogą korzystać osoby je spożywające.

Jak powinny wyglądać?

Nie są zbyt suche. Z wagi około 1 kg można uzyskać 250 g suszonych śliwek. Powinny być zmiękczone, a nie twarde. Ten rodzaj owoców nie jest dla każdego. Nie muszą być jedzone same. Można je dodawać do gorących dań, sałatek, czy ulubionych ciast, a następnie położyć na wierzchu.

Te pyszne orzechy o smaku czekoladowym można również kupić w sklepie. Nie liczy się ich smak, ale wpływ, jaki wywierają na organizm, szczególnie dla kobiet, które przechodzą menopauzę lub przed nią, co może być bardzo korzystne.

Jakie są największe korzyści ze spożywania śliwek dla zdrowia?

Jest bogata w witaminy i minerały, a także wysoki poziom błonnika. Jest bardziej obfita niż świeże owoce. Dietetycy często zalecają je w celu utraty wagi. Możesz zapomnieć o problemach z trawieniem, jeśli zjesz tylko 3 do 5 sztuk.

Menopauza i śliwki

error: Treść zabezpieczona !!